Diskuse s wikipedistou:Tschiggi

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Vítám vás tu a omlouvám se , že jsem vám váš článek smazal(nahradil redirectem), jestli ho planujete rozšířit není problém v něm pokračovat, je ale pro wikipedii dobré pokud je samostaný článek obsáhlejší než kapitola v článku jiném, tak doufám že se nezlobíte, děkuji za pochopení. Před tvorbou nových článků zkontrolujte co tu již máme. Kdybyte měl jakékoliv dotazy k wikipedii klidně se na mě obraťte--H11 11. 10. 2008, 21:43 (UTC)

Opravil jsem druhé vámi založené heslo (identické s prvním) přesměrováním na ono první. Neměňte to, prosím. --Krvesaj 12. 10. 2008, 11:16 (UTC)

urgentne upravit[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Telavivská burza cenných papírů. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Vrba 13. 10. 2008, 19:09 (UTC)

A za druhe chtelo by to nejake zdroje k tem cislum, diky --Vrba 13. 10. 2008, 19:09 (UTC)


Dobrý den.

Všiml jsem si, že se připravuje stránka "Klement VIII." Zatím se sice jen připravuje, ale článek je o jiném papeži!!!!! Nikoliv o Klimentu VIII. (1592 - 1605), ale o Klimentu VII. (1523 - 1534) z rodu Medicejských.

Hezký den ŠimonK.

Kategorie a mezijazykové odkazy[editovat zdroj]

Zdravím. Když upravujete článek, dávejte pozor, abyste nemazal kategorie a mezijazykové odkazy (interwiki), jak se Vám stalo zde. Kategorie a mezijazykové odkazy jsem opět vložil a tím to po Vás opravil. Děkuji za pochopení. --Luděk 13. 10. 2008, 20:46 (UTC)

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. Všechno je totiž taky hned a navždy vidět--Horst 14. 10. 2008, 18:34 (UTC)

Dobrý den, respektujte prosím, co vám napsal Horst o používání náhledu a shrnutí editace, díky. --Nissαn 15. 10. 2008, 19:44 (UTC)

Používejte prosím kategorie[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

Uvádění zdrojů[editovat zdroj]

Přeji pěkný den,
nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za Vaše příspěvky, avšak chtěl bych Vás poprosit o doplnění zdrojů, ze kterých jste čerpal. Čtenář si pak bude moci uvedená fakta ověřit, případně bude odkázán na další, podrobnější literaturu. Pokud jste čerpal z cizojazyčné verze Wikipedie, použijte prosím šablonu {{překlad}}. Jistě chápete potřebu uvádět zdroje článků, vede to i ke zkvalitňování wikipedických textů a jejich věrohodnosti. Mějte se pěkně, v případě dotazů mi klidně pisněte do diskuse. Podzemnik 20. 10. 2008, 14:12 (UTC)

Interweiki a překlad[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky.--Horst 20. 10. 2008, 17:17 (UTC)

Ilja Rjepin a Ilja Repin[editovat zdroj]

Zdravím! Coby autora článku Ilja Rjepin vás prosím o sloučení s článkem Ilja Repin, což je správná a rozšířená podoba jména. Repin byl sice rodem Ukrajinec a z ukrajinštiny se Ілля Рєпін skutečně přepisuje Rjepin, ale 1) Ilja by musel být Illja a 2) tato podoba se prakticky nevyskytuje.

Sloučení samotné nebude náročně, protože heslo Repin je velmi stručné, stačí smazat redundance. Na ukrajinská a ruská jména, stylistické záležitosti a případné zbylé anglismy se mohu časem podívat. S díky a pozdravem —mychajloΔ 20. 10. 2008, 20:39 (UTC)

Urgence zdrojů[editovat zdroj]

Pane kolego, je velmi nutné, aby jste se vrátil k heslům Vámi vloženým a ke všem uvedl na spodní část stránky zdroj, odkud informace získáváte (knížka, web). Neozdrojované hesla mohou být smazána a to je přece škoda. Díky--Zákupák 21. 10. 2008, 18:44 (UTC)

Autodromo Buenos Aires[editovat zdroj]

Nevšiml sis že článek už byl dávno založen,navrhoval bych ho sloučit. Martinsluka 25. 10. 2008 ,12:26

Šablona:Infobox řeka[editovat zdroj]

Zdravím, rád bych upozornil na tuto šablonu, viz třebas použitá zde Oma... --Elm 30. 10. 2008, 22:10 (UTC)

Editujte s rozvahou[editovat zdroj]

Vážený kolego, asi budu za pedanta, ale musím vás požádat, abyste byl při psaní článků pozornější a pečlivější. Každý jistě děláme chyby, ale málokdo tak zarputile a bez jakékoliv reakce na připomínky kolegů. Oceňuji vaši plodnost, ale možná by neškodilo trochu zpomalit a nejprve se s předmětem vašeho článku seznámit. Není například problém zjistit, že onen „Virgil“ v článku o Camõesovi je Vergilius, že místo „Galícíe (Španělsko)“ stačí napsat Galicie, že Os Lusíadas se běžně překládá jako Lusovci. Jelikož se ke svým článkům zásadně nevracíte, ostatním wikipedistům (například mně, místy se totiž věnujme stejným tématům) pak oprava takovýchto drobností zabere stejně času, jako kdyby psali článek od nuly. Zároveň bych vás chtěl poprosit o kategorizaci vašich článků -- a o to, abyste nebral mou výtku ve zlém. S pozdravem --Mychajlo 5. 11. 2008, 20:05 (UTC)

Musím se přidat k Mychajlovi. Také jsem si všiml těchto nedostatků, ale váhal jsem, jestli vám to mám vyčítat, vzhledem k vaší tvůrčí činnosti. Mychajlo problém popsal dost přesně. Zároveň také nevyplňujete shrnutí editace, což může být vůči ostatním uživatelům dost bezohledné, už jste na to byl upozorňován. Takže abych to shrnul - vytvářet velké množství článků je super, ale čtenář potřebuje taky jejich kvalitní propojení, tím se celková úroveň článku dost zvedne. Myslím, že by vám to opravdu nedalo příliš práce. Tak se mějte. --Nissαn 5. 11. 2008, 20:27 (UTC)

Prosím vyplňujte kolonku „Shrnutí editace“[editovat zdroj]

Díky za Vaše příspěvky, chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, tak třeba Vaše editace bude patřit mezi ty, které budou moci vynechat, a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. Elm 6. 11. 2008, 19:39 (UTC)

Urgentně upravit - Isabela Bourbonsko-Parmská[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Isabela Bourbonsko-Parmská. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. -- Jagro 8. 11. 2008, 11:09 (UTC)

Upozornění[editovat zdroj]

Díky za vaše příspěvky, ale kvůli dodržení licencí je třeba, pokud článek přeložíte z jiné jazykové verze Wikipedie, vložit šablonu {{překlad}}, tak jak jsem to udělal např. tady [1]. Požadavky na zdroje stále trvají--Horst 11. 11. 2008, 17:59 (UTC)

Ahoj. Je dobře, že přidáváš i tu šablonu {{překlad}}, problém je, že ji nemůžeš jen mechanicky zkopírovat z jiného článku, jako se ti to povedlo v Nadi. Sám tam musíš vložit název článku, ze kterého čerpáš a nejlépe i revizi článku. Návod najdeš tady: Šablona diskuse:Překlad#Užití. Díky za pochopení. --Harold 14. 11. 2008, 21:07 (UTC)

Používejte prosím kategorie[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

Klement VIII.[editovat zdroj]

Tvůj článek hovoří o Klementu VII. Text jsem sloučil a tvůj článek označil ke smazání, vzhledem k tomu, že je duplikát a hovoří o někom jiném. --Wikipedista:BobM d|p 20. 11. 2008, 12:46 (UTC)

První vyznamenání[editovat zdroj]

„Nováček“

Dobrý den, dovolte mi zpestřit Vaši stránku za 290 editací a dobu přes měsíc zde strávenou prvním uživatelským vyznamenáním za věrnost. Nyní jste oficiálně „Nováčkem“! Blahopřeji a přeji ať se Vám daří i nadále. --Zákupák 22. 11. 2008, 15:47 (UTC)

Subpahýl[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Wallerstein. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. Prosím nezapomínejte používat kategorie, návod, jak na to, je popsán výše. --Podzemnik 23. 11. 2008, 18:28 (UTC)