Diskuse:Francis Rossi

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 7 lety od uživatele Marek Koudelka v tématu „Recenze v rámci WikiProjektu Kvalita

Recenze v rámci WikiProjektu Kvalita[editovat zdroj]

Jan Polák[editovat zdroj]

Děkuji za článek:

  • VyřešenoVyřešeno Hudbě se začal věnovat v pěti letech, kdy začal hrát na foukací harmoniku a o rok později na akordeon. Na kytaru začal hrát ve svých devíti letech.[2] Později, když mu bylo dvanáct let, se začal učit na trubku a zahájil působení ve školním orchestru.
  • VyřešenoVyřešeno V roce 1984 skupina přestala být aktivní; v době neaktivnosti se však s Parfittem sešel – kdo se sešel?
  • KomentářKomentář Toho roku byla rovněž krátce obnovena klasická sestava skupiny, tedy Rossi, Parfitt, Lancaster a Coghlan, avšak pouze krátkodobě. – jedna tedy není třeba stejnou věc uvádět dvakrát, ale za druhé: o co šlo? Proč se dali dohromady, byť na krátkou dobu?
  • VyřešenoVyřešeno na zelenou kytaru nehraje. A co dál? Má nějaký další zajímavý „vercajk“?

Tolik asi za mne. Něco jsem Ti již s dovolením pozměnil přímo v článku. --Jan Polák (diskuse) 30. 10. 2016, 15:11 (CET)Odpovědět

Děkuji. Zatím takto, zbytek později. --Marek Koudelka (diskuse) 30. 10. 2016, 15:25 (CET)Odpovědět
Dokončeno. --Marek Koudelka (diskuse) 12. 11. 2016, 10:24 (CET)Odpovědět

Mates[editovat zdroj]

Díky za další obsáhlý článek. Já tu svou recenzi rozdělím na dva hlavní body, nejdřív zmíním nápady k aktuálnímu textu, v druhé části pak zmíním nápad na radikálnější zásah do článku, který bohužel asi bude stát i dost práce.

Tak tedy ty návrhy k současnému:

  • VyřešenoVyřešeno Trojice spolu založila skupinu a nazvala ji Scorpions. Následující rok zkoušeli, ale žádný veřejný koncert neodehráli. – to jí založili ve dvanácti letech? Na jaký následující rok tedy odkazujeme, něco jako 1962?
  • KomentářKomentář a v pokračování tohoto tedy Alan Key opustil kapelu v roce 1963? ty roky jsou tam trochu zamotané
  • VyřešenoVyřešeno V roce 1984 skupina přestala být aktivní; v době neaktivnosti se však s Parfittem sešel, aby nahráli své party pro dobročinnou nahrávku „Do They Know It's Christmas?“ projektu Band Aid vedeném Bobem Geldofem.[15] Po úspěchu singlu dvojici Geldof opět kontaktoval, jestli by nevystoupili na koncertu Live Aid. Zprvu nechtěli, protože byla skupina dlouhou dobu neaktivní, ale nakonec souhlasili. – jednak kdo se s Parfittem sešel, asi Rossi ne? Ale to zajímavější – Geldof dvojici kontaktoval, aby vystoupili zase jen dva, nebo aby vystoupilo celé Status Quo?
    • První část žádal již Jan Polák, vyřešeno. Pokud jde o druhou část, tak když Geldof kontaktoval Parfitta, ten mu řekl, že určitě ne, neboť kapela vlastně už nefungovala, ale díky jeho neodbytnosti nakonec souhlasil, stejně jako ostatní členové. Trochu doplněno. --Marek Koudelka (diskuse) 12. 11. 2016, 10:24 (CET)Odpovědět
  • KomentářKomentář Koncem roku 1985 skupina, již bez Lancastera a Kirchera, zahájila práce na svém dalším albu. Novými členy se stali baskytarista John „Rhino“ Edwards a bubeník Jeff Rich. – na tom albu po roce 1985 hráli tedy v sestavě Rossi, Parfitt, Bown, Edwards, Rich?
  • VyřešenoVyřešeno Tou se nakonec stal Leon Cave, který v minulosti působil ve skupině Francise Rossiho – jakože v 90. letech při jeho sólové tvorbě, nebo dříve na té nevydané desce, resp. když pracoval s jinými hudebníky během neaktivity Status Quo? V těch "aktivitách mimo skupinu" ho pak už ani nezmiňuješ
  • Toho roku byla rovněž krátce obnovena klasická sestava skupiny, tedy Rossi, Parfitt, Lancaster a Coghlan, avšak pouze krátkodobě. – není informace k jaké příležitosti? Apropo, stejně to nemá zdroj. Hm tak vidím, že jsi to Janovi Polákovi nahoře odmítl – ale tak má tam ta informace vůbec být? To zvaž prosím i nezávisle na tom níže.
  • VyřešenoVyřešeno V roce 2010 se stal předsedou ve firmě vyrábějící whisky s názvem Glen Rossie – tam má být asi "předsedou představenstva"?

A teď to radikálnější řešení:

Když to tak čtu, asi mě nebudeš mít rád jo, ale já nevím, jestli bys nechtěl tu část o Status Quo celou překopat – je tam hodně informací o změnách sestavy a tak jako suchá fakta o Status Quo, ale nejsou tohle všechno informace navíc? V úvodu zmiňuješ, že je Rossi autorem mnoha jejich hitů, ale v té stati zmiňuješ jen ten úplně první (ty z úvodu už vůbec).

Pokud každý odchod člena byl způsoben tím, že se pohádal s Rossim, pak to sem patří, jinak mi to přijde celkem nezajímavá informace – ve vztahu k Francisi Rossimu. Já vím, že to asi bude těžké a je to hodně práce, ale myslim si osobně, že by se víc slušelo se zaměřit hlavně na Rossiho přínos té kapele a třeba zmínit nějakou kritiku, která určitě někde byla – jak se kapele povedl ten a ten singl, který vymyslel Rossi. Jaké charisma on kapele přinesl. Jestli se nějak zasloužil on o to, že se zčistajasna z nevýznamných kapel typu Spectres a The Traffic Jam stali komerční Status Quo – nebo jestli to naopak on brzdil a ve skutečnosti k tomu mnohem víc přispěl Parfitt.

A třeba tam nikde nezmiňuješ to, co možná tobě přijde jako samozřejmé, ale přitom je to zásadní informace – je Francis Rossi brán jako frontman Status Quo? A bylo tomu tak vždy? Píšeš, že je v kapele kytarista a zpěvák, ale v dětství se naučil i na trubku, foukačku a akordeon, nepoužil to někdy k nějaké písni nebo na koncertě? Pak mě třeba napadá, za svou kariéru měl určitě nespočet koncertů. Tuhle jsme se bavili, že hudebníky dělají slavnými dost i jejich excesy a vystupování. John Cale při vystoupení v Croydenu usekl kuřeti hlavu. Rossi žádné takovéhle divočiny nikdy neudělal? :-) Jsou to jenom moje nápady jo. Možná je to tak trochu moje fantastická vize, ale je to recenze a tohle mě při čtení napadlo :-). --Mates (diskuse) 30. 10. 2016, 16:52 (CET)Odpovědět

Děkuji za připomínky, během příštího týdne se k nim snad dostanu. --Marek Koudelka (diskuse) 5. 11. 2016, 20:50 (CET)Odpovědět
Neradikální část vyřešena. Pokud jde o tvou fantastickou vizi, tak souhlasím, ale spíš to dopadne tak, že článek dám na nějakou dobu k ledu, protože to by byl opravdu moc velký zásah, do kterého se mi upřímně nechce. --Marek Koudelka (diskuse) 12. 11. 2016, 10:24 (CET)Odpovědět